Internet na koleji Bubeneč je zprostředkován kolejním klubem Buben.

Pro získání přístupu na internet a dalších výhod se musíte nejprve stát členy klubu Buben (viz výhody klubového členství).

Co dělat, když internet nefunguje?

Pokud je s internetem něco v nepořádku, prosím mějte trpělivost a sledujte naše facebookové stránky Klubu Buben, kde naleznete nejaktuálnější informace o důvodech výpadku a o průběhu opravy.

Pokud informace o výpadku nejsou dostupné, zkontrolujte, zda problém není způsoben Vaším zařízením. Případně kontaktujte IT oddělení na registratori@buk.cvut.cz

Jak se stát členem klubu?

Je nutné vyplnit formulář Žádost o přijetí za člena Klubu Buben. Tento formulář si vytiskněte nebo je možné jej získat na vrátnici.

Následně napsat na registratori@buk.cvut.cz a domluvit si schůzku s příslušnou osobou. Přineste sebou max. 2 zařízení, které si chcete připojit k internetu (typicky notebook a mobil), vyplněný formulář a svůj ISIC/ČVUT (popř. OpenCard/Lítačku) průkaz. Registrace zabere přibližně 10 minut.

Internet Vám začne fungovat v průběhu jedné hodiny. Po uplynutí této doby Vám započne fungovat členství v plném rozsahu na 14 dní zdarma. Těchto 14 dní slouží k zaplacení členského příspěvku a vyzkoušení možných výhod klubu (například vyzkoušení posilovny, studovny atd.). Doporučujeme zaplatit co nejrychleji, protože platba může zabrat až 3 dny.

  • 200 kč – členství v klubu
  • 800 kč – členství v klubu+internet
  • 1200 kč – členství v klubu+internet+ + přístup do posilovny
  • Číslo účtu: 99913060/2010
  • Variabilní symbol: “přijde Vám na email”
  • Poznámka pro příjemce: “Jméno příjmení”
  • Variabilní symbol a další informace obdržíte v informačním e-mailu. Prosím zkontrolujte svoji SPAM schránku!

Platbu je možné provést pouze převodem. Pokud nemáte bankovní účet nebo máte pouze zahraniční zajděte do banky osobně a zadejte údaje účtu, částky, variabilního symbolu a poznámky zaměstnanci banky.

Přijde Vám potvrzovací email (možná SPAM schránka) o potvrzení platby a změně statusu na člena klubu. Pokud internet po více jak 3 PRACOVNÍCH dnech po provedení platby nefunguje poraďte se s registrátory.

Pro více informací sledujte naše facebookové stránky.

Pozn. Internet je stabilnější a rychlejší při využívání Ethernetového kabelu.

Členství je platné vždy pouze na jeden semestr!

Při zaplacení v zimním semestru je platnost do 1.března (zaslané peníze v únoru se počítají na další semestr)

Při zaplacení v letním semestru je platnost do 1.října (zaslané peníze v září se počítají na další semestr)

Chováni na síti

Síť je především určena ke studiu a akademickým účelům.

Obecně je zakázáno používání P2P programů (DC++, BitTorrent, …). Pokud si budete se svými kolegy po síti vyměňovat data (jakýmkoliv způsobem), nesmíte nabízet ostatním ke stažení díla chráněná autorským zákonem (audio, video, …). Spousta programů (MS Windows, MS Office, AutoCAD, …) a her není zdarma. Takové produkty pak bývají chráněny licencí (je dobré si ji přečíst), která zakazuje jejich stahování, kopírování, ale i zpřístupňování ostatním. Důležité je také nainstalování antivirového programu a zapnutí firewallu, který chrání nejen vaše data před zničením počítačovým virem, ale také zabrání dalšímu šíření těchto virů v síti.

Celé znění pravidel zde.

Pro dotazy a při problémech pište na registratori@buk.cvut.cz.

Wi-Fi

SSID: 1st_floor – 4th_floor
PASS: testovaciprovoz